.

ΑΠΣ ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ: ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΑΝ ΟΙ ΚΑΡΤΕΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ

Τετάρτη 22 Αυγούστου 2018

ΕΡΑΝΗ BEACH VOLLEY

Με περίπου 70 αγώνες ολοκληρώθηκε το Σαββατοκύριακο το 2ο τουρνουά beach volley της Εράνης Φιλιατρών σε συνεργασία με το Attica beach volley club και τον ΟΦΑ στον Αγριλη, στις κατηγορίες ανδρών γυναικών και μικτο. Την 1η θέση στους άνδρες κατέκτησαν οι Αδαμόπουλος/Βολουδάκης κ τη 2η οι Παναγιωταρας-Τσερεγκουνης σε ένα συγκλονιστικό τελικό που τελείωσε περιπου στις 02.00 πμ ξημερώματα Κυριακής! Εξαιρετικά δυνατά παιχνίδια και την επόμενη μέρα στις γυναίκες, με τις Βασιλακοπούλου-Savoschina να επικρατούν των Καραγεώργη-Ματουλα στον τελικό των γυναικών, ενώ στον τελικό του μικτού, οι Πούλιος/Βασιλοπούλου επικράτησαν των Μάτση-Ματούλα σ έναν ακόμα δυνατό τελικό. Μετά την ολοκλήρωση των απονομών η Εράνη με τον συνδιοργανωτή ΟΦΑ είχαν την τιμή να βραβευσουν για την προσφορά του στο Ελληνικό βόλεϊ, τον πρώην διεθνή βόλεϊμπολιστα Αχιλλέα Παπαδημητρίου που παραβρέθηκε στους αγώνες. Ευχαριστούμε τους αθλητές που συμμετείχαν, τους χορηγούς για την αρωγή τους, τους εθελοντές φίλους που ήταν δίπλα μας στο οργανωτικό κομμάτι και φυσικά τον φίλαθλο κόσμο για την παρουσία του.
Ανανεώνουμε το ραντεβού για τα επόμενα εξίσου συναρπαστικα τουρνουα.